Czasem to nasz aparat telefoniczny dzwoni, a my wcale nie chcemy go odbierać. Dzieje się to zwykle, jeśli nie wiemy, kto do nas telefonuje. W takich sytuacjach z pomocą wychodzi do nas Wyszukiwarka numerów telefonu, na której witrynę musimy tylko wejść, by zrobić użytek z takiej usługi. Ona zawsze powie nam, kto może być właścicielem danego numeru.

Jeżeli więc całkiem często otrzymujemy takie dziwne połączenia, już teraz powinniśmy odszukać dla siebie właściwą wyszukiwarkę oraz zapisać sobie adres jej portalu. Mierzmy w wyszukiwarkę znaną, jaka została wcześniej przetestowana przez wielu użytkowników i której całkowicie uwierzymy. Jej adres powinniśmy zanotować sobie na pulpicie, by potem zaglądać na niego w momentach, w których zadzwoni na komórkę nieznana nam osoba, jakiej numer telefonu ujrzymy pierwszy raz. Wtedy musimy tylko wpisać go w wolne okienko, jakie ma na pewno Wyszukiwarka numerów telefonu, aby następnie sprawdzić, do jakiej osoby tak naprawdę wybrany numer przynależy. Całkiem szybko uzyskamy zatem odpowiedź na swoje zapytanie i sami stwierdzimy, czy możemy odebrać telefon.

Niektóre strony internetowe są w stanie naprawdę uprościć nam funkcjonowanie, dlatego musimy bezapelacyjnie je odkrywać oraz lepiej się z nimi zapoznawać. Jeżeli później zaczniemy korzystać z tego, co one nam oferują, szybciej i łatwiej ze wszystkim sobie damy radę.