Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów do wszyściutkich ludzi, jacy żyją w naszej dzielnicy. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na ekranie komórki pojawia się obca mieszanka cyfr. Zwykle w takich momentach po prostu odrzucamy telefon, ponieważ nie chcemy rozmawiać z nieznajomymi osobami. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer zadzwoni po raz drugi, zechcemy dowiedzieć się, kto jest jego posiadaczem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy na początku lecieć na komisariat, skoro w końcu nie zawsze obce telefony tworzone są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu może przynależeć do członka naszej wielkiej rodziny, jaki po prostu kupił nowy aparat telefoniczny lub zmienił swojego operatora. A jeśli mamy dojście do Internetu, sami ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej wyszukiwarki albo od razu zrobić użytek z witryny, która zajmuje się badaniem i sprawdzaniem rozmaitych numerów. Ona tylko pokaże nam samym, co to za numer oraz do kogo on prawdopodobnie należy. Później sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać nawet tego typu niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący zablokować połączenie kolegi, jaki chce naszej pomocy.