Jeśli nasz telefon komórkowy dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, czasami nie wiemy, czy powinniśmy to na pewno zrobić, bo nieznany jest nam numer telefonu, który pokazuje się na ekranie. Zwykle pragniemy poznać posiadacza nieznanego numeru, dlatego odbieramy telefon, a wówczas rozmowa często się urywa. Da się mimo tego w inaczej odkryć swojego rozmówcę. A jak to zrobić?

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania książek telefonicznych, bo te pisma już od lat nie spełniają najważniejszych funkcji. Lepiej postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy dziś specjalne strony wirtualne, które interesują się jedynie numerami telefonów – poznają je, określają i piszą, do kogo one należą. Zajrzyjmy więc na tego typu stronę, a potem wklepmy do jej komórki numer telefonu, który nieustannie do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko otrzymamy odpowiedź mieszczącą informacje na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są uzupełniane nie jedynie przez swoich właścicieli, ale również przez normalnych internautów. To oni komentują numery, piszą, do jakiej osoby one należą i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy pisać komentarze o nietypowych właścicielach numerów, by w pewnym stopniu uprościć życie innym osobom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, dlatego musimy tylko wziąć informacje z tych witryn. Róbmy tak zawsze, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odebrać swój telefon. Dobrze w końcu zawsze dmuchać na zimne.