Decydując się na wypożyczenie pojazdu, który posłuży do odbycia dalekiej wycieczki, musimy zastanowić się przede wszystkim, jaki typ samochodu odpowiada nam bardziej. Do wyboru są oczywiście kampery oraz przyczepy kempingowe. Co jednak będzie wygodniejsze i w jakiej sytuacji?

Czy posiadasz hak?

Jeśli zamierzasz doczepić przyczepkę kempingową do własnego samochodu, musi on posiadać hak holowniczy. To pierwsze i niezbędne wymaganie, które może pomóc ci podjąć decyzję, co będzie dla ciebie lepsze. Jeśli bowiem nie posiadasz haka holowniczego i nie chcesz go zakładać, jedynym wyborem będzie dla ciebie kamper.

Czy będziesz wjeżdżał do centrum miasta?

Przyczepa kempingowa to coś, co można łatwo odczepić i pozostawić na wybranym miejscu na kempingu. Dzięki temu zostajemy z samochodem osobowym, którym łatwo jest poruszać się po mieście. Takim pojazdem bez problemu wszędzie zaparkujesz i postoisz na parkingu przed restauracją, kinem czy zabytkiem, który chcesz zwiedzić. Jeśli więc zależy ci na wjeżdżaniu do miasta, wynajem przyczepy kempingowej może być lepszym pomysłem.

W przypadku kampera często obowiązuje więcej ograniczeń. Nie zawsze można go ustawić tam, gdzie chcemy. Szukanie specjalnych parkingów może być trudniejsze i utrudniające przebywanie w mieście. Co więcej, w przypadku kampera często po prostu trudno wcisnąć go w wąską uliczkę czy na małe miejsce parkingowe. W mieście z całą pewnością nie będzie więc wygodny, nawet jeśli jest dopuszczony do wjeżdżania tam. Kamper lepiej sprawdzi się zatem, jeśli zależy nam przede wszystkim na pieszych wypadach w góry.